theme wordpress
معماری جهان

برترین ساختمان‌ها ازنظر طراحی در کنار عنصری به نام آب

در تابلوهای نقاشی از طبیعت دقت کرده‌اید، همواره دریاچه‌ای به تصویر کشیده شده که در آن نمایی از درختان منعکس می‌شود، در اطراف ما هر چیزی که در آب منعکس می‌شود می‌تواند نظرمان را به خود جلب کند، ساختمان‌ها، تصویر پرندگان، درختان و … زمانی که در آب منعکس می‌شوند دارای زیبایی دوچندانی بوده و یک تأثیر بصری بسیار زیاد خواهند داشت. امروزه در دنیای معماری از این عنصر مهم بهره گرفته‌شده و طرح‌های نهایی را با انعکاس در آب در دید عموم زیباتر به تصویر می‌کشند.

آب یکی از مهم‌ترین عناصر در دنیای معماری شناخته می‌شود، که می‌تواند نقش مهمی در سبک معماری و نوع طراحی یک ساختمان داشته باشد، این نقش آن‌قدری بزرگ و محسوس است که می‌تواند به‌عنوان یک المان زیبا کننده فضا بشمار برود. در سال‌های اخیر بسیاری از معماران قوی در دنیای معماری اثر خود را با این عنصر مهم تلفیق کرده و به دنیای معماری عرضه کرده‌اند. انعکاس نمای یک ساختمان در آب دارای تأثیر بصری فوق‌العاده‌ای است، در بسیاری از اوقات در شرایط اقلیمی و محوطه‌ای خاصی بازتاب تصویر ساختمان در آب به‌عنوان یکی از عناصر اصلی در طراحی بشمار می‌رود و این بازتاب نقش اساسی در ارائه اثر نهایی معماری دارد، که می‌تواند در ذهن مخاطبان تأثیر بسزایی بگذارد. امروز می‌خواهیم ساختمان‌هایی را برای شما معرفی کنیم که معماران آن‌ها در طراحی نهایی پروژه خود از عنصر آب بهره گرفته‌اند؛ همراه با ما باشید.

ساختمان مرکز بین‌المللی مسابقات زیبا

مجموعه هنری لوئیس

پروژه ظرافت سفیدی و افسون مکعب

کلاب کانتری ناین بریج

پروژه انعکاس شما

کلیسای باغ نیانجینگ وانجینگ

موزه هنر مجسمه‌سازی دینگلی

ساختمان Forte Nanshan

ساختمان مرکزی تحقیقات و فن‌آوری کمپانی فراری

منبع : اسکانو

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد مهدی دولت آبادی

سزار پلی (Cesar Pelli): "من ساختمان های خود را شبیه به تکه هایی از شهر می بینم، و در طرح های خود آن ها را به شکلی خاص برای شهروندان توضیح می دهم." محمد مهدی دولت آبادی،بنیانگذار و مدیر بازاریابی بنیاد ویکی سازه هستم.مهندس نرم افزار، علاقه مند به حوزه معماری و صنعت ساختمان. هدف از راه اندازی ویکی سازه، ایجاد یک مرجع جامع و کامل به عنوان دایرة المعارف معماران کشورمان بوده است. سایت ویکی سازه را در سال 1395 راه اندازی نمودم، تا قطعه کوچکی از پازل صنعت معماری و ساختمان ایران باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن